Skocz do zawartości

Change
Zdjęcie

AE36 * c o m p a c t 318ti * M42B18 * R4 C l u b

bmw compact r4 318ti m42b18 ae36

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów
  • Z:BB
  • Auto:AE36 318ti
tumblr_odeh6sSk4W1t2xfpzo1_540.jpg
Boczki i jasne doły deski z cxmp2 udało się odzyskać :) Hydro Silverproject wpięte w układ wpadło, jest podobnie jak seryjny ręczny w S13, po lewej stronie tunelu pod kątem w lewo.
Zważyłem też samochód. Z 15 litrami paliwa w baku (lub ciut więcej) i bez kierowcy - 1140kg. Myślę, czy nie wyjąć kanapy i podsufitki. Mam niewielkie problemy z ustawieniem tych regulacji na tylnej belce, w dużym skrócie - jeśli zastanawiacie się czy warto je robić - olejcie to. Gra nie warta świeczki w sumie, jedynie można przemyśleć acentryczne tylne tuleje, które troszeczkę zmniejszają negatyw. To wszystko.

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

Lajtowy trening z Maciejem Kiwakiem na Rudnikach. Było fajnie polatać przy wyższych prędkościach, ale compact dostał tak w tyłek, że aż mi go szkoda. Nawierzchnia to płyty betonowe, szkoda auta jak dla mnie ;) Można raz wpaść zobaczyć jak jest i to wszystko.

Dzień udany. Compact dzielnie przewiózł mnie i 12 kół na pace w obie strony. Będzie filmik z większej ilości przejazdów i kilka ujęć z zewnątrz (co prawda z telefonu no ale zawsze ;c).

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów
Pełna wersja filmu. Zapraszam do obejrzenia :)

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

Next Level Bacon Matsuri na torze w Toruniu zaliczone. Był to najlepszy event na jakim byłem w tym roku, rewelacja!
Świetne pary z Richem TOFU POWER i z kilkoma innymi osobami - dzięki wszystkim za dobrą zabawę :)
Dyfer 4.27 sprawdził się świetnie, cała trasa była upalana na 3 biegu, pomijając pierwszy nawrót robiony na 2.

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów
Jeszcze dwa filmy z mojej strony.
Podsumowanie większości twinów z tego dnia:

Oraz 2.8 ucieka przed 1.8 :D z Papa REVS:

Fotogaleria z tamtego dnia po kliknięciu w zdjęcie:
tumblr_ofqfxy2TtW1t2xfpzo1_540.jpg

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów
Wyjazd na Ligotę wreszcie zaliczony :) Było fajnie, zważywszy, że ilość drifterów jak na tak mały obiekt była porażająca, a trasa nie była pętlą - nawet dało się pojeździć :) Dzięki Zip Squad i inni za organizację - klimat upalania jesienią po Ligocie jest świetny
Dorzucam 3 onboardy bez edycji:

Świetne zdjęcie od Maciej Wenda - Fotografia.
tumblr_ofzanctOi01t2xfpzo1_1280.jpg

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

tumblr_oo1w53MNsp1t2xfpzo1_1280.jpg

Większość części na nowy sezon.

• VeT lubi to

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

No i poskładane. Zostało kupić i wrzucić rozpórkę przód i tył i przerobić układ zapłonowy na cewki z m52.
Gwint MSR (MaxSpeedingRods) dał trochę ciała, bo camberplates są słabe i były w ogóle zapieczone i kierownica nie odbijała, ciężko się skręcało. Całe szczęście znajomy (SzlagiGarage)nasmarował cambery w miejscach gdzie zalecił producent (TUTAJ JEST TO ZAZNACZONE) i lekkim poluzowaniu górnej nakrętki - jest ok. Przy małych prędkościach słychać pracę uniballi gdy np. parkujemy, ale chyba trzeba się z tym pogodzić. Podczas jazdy nie zauważyłem, by był to problem. Zestaw niby nie jest do compacta, ale jak widać siedzi ładnie, amortyzatory na maxa na twardo i jest na serio dość twardo, zdecydowanie lepiej niż na MTS. Przód może zejść fabrycznie jeszcze o 1cm bez ruszania sprężyny, tył jest maksymalnie nisko na amortyzatorze, ale sprężyny wrzuciłem z W124. Tzn jedna, przecięta na pół i jeszcze docięta. Bez regulacji. Tylna sprężyna w MSR jest tej wysokości co w MTS do compacta, a regulacja pasuje zamiennie z MSR do MTS. (TUTAJ ZDJĘCIE PORÓWNAWCZE SPRĘŻYN MSR / W123)
Za te pieniądze chyba warto zaryzykować. Moim zdaniem to średnia półka pomiędzy MTS/TA a prawdziwymi porządnymi gwintami. Jeśli nie będzie się psuł to raczej go zostawię, parametry chyba są spoko. Nie testowałem go w bojowych warunkach. Trochę dynamicznej jazdy po touge, ale nie latane jakoś mocno bokiem. Nie licząc jakichś drobiazgów które jeszcze dorzucę z wyglądu (typu odmalowanie środków felg sprayem :D ) projekt prawie ukończony.

tumblr_oorvf2JroV1t2xfpzo1_1280.jpg

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

Zobaczymy. Raczej N/A i niewielki przyrost.
Trochę polatałem na Ligocie, 2 treningi, wiele strat nie było. Zauważyłem tylko wyciek płynu chłodzącego z dolnego węża chłodnicy, muszę go wymienić chyba.
Gwint MSR całkiem spoko, za tą cenę myślę, że warto. Chociaż jak już masz ta/mts to nie wiem.

https://www.youtube.com/watch?v=CheVgxuQiOU

tumblr_opvaj72bLt1t2xfpzo1_1280.jpg

tumblr_opvaj72bLt1t2xfpzo2_1280.jpg

tumblr_opvaj72bLt1t2xfpzo3_1280.jpg

tumblr_opvaj72bLt1t2xfpzo4_1280.jpg

tumblr_opvaj72bLt1t2xfpzo8_1280.jpg

tumblr_opvaj72bLt1t2xfpzo5_1280.jpg

tumblr_opvaj72bLt1t2xfpzo6_1280.jpg

tumblr_opvaj72bLt1t2xfpzo7_1280.jpg

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

tumblr_oq0jd7URlq1t2xfpzo1_540.jpg
50 shades of silver. 
Naprawione. Z tyłu wpadł 1cm dystansu. Tak, miejsce fatlipa zajęła seryjna dokładka i listwy w zderzakach poszły w kolor. Odmalowałem cały przedni zderzak i nakładki progowe. Wciąż nie jestem zadowolony z koloru w którym wyszedł zderzak więc jak uda mi się kupić ten spray którym wcześniej go malowałem (a także progi) to może poprawię. WD40 rzeczywiście dobrze zmywa ślady gumy z lakieru. 
AAa no i odmalowałem felgi w środku na czarny połysk, już nie są poodpryskiwane i przytarte przy rantach od polerki. No i na koniec dorzuciłem troszkę klaru z bordowo-złotym brokatem, więc w słońcu lekko mienią się na wiśniowo. 

Pończak

Pończak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 82 postów

tumblr_oqd15mdHhv1t2xfpzo1_1280.jpg

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bmw, compact, r4, 318ti, m42b18, ae36

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych